Barnett McCall Recruitment

ESOP anunta relocarea Barnett McCall Recruitment

Luna ianuarie a anului curent a insemnat pentru compania britanica de recrutare Barnett McCall mutarea intr-un sediu nou, pozitionat in zona Dorobanti, ce asigura firmei un grad sporit de vizibilitate. Imobilul ales, este o vila deosebita, recent renovata care ofera un acces facil catre mijloacele de transport in comun si beneficiaza de o curte generoasa, unde pot fi amenajate locuri de parcare. Cu o dispunere: D+P+1+M, cladirea pune la dispozitie o serie de dotari moderne precum: alarma cu monitorizare, videointerfon, porti automate cu telecomanda, circuit pentru retea PC, centrala telefonica si TV pentru toate camerele, 2 linii telefonice internationale.

“Barnett McCall a inchiriat 420 mp, mai precis intreaga vila, intrucat raspundea perfect nevoilor sale, fiind sediul ideal pentru o companie aflata in continua dezvoltare, ce doreste sa-si consolideze pozitia pe piata romaneasca”, afirma Ionut Gidei, Offices Consultant, in cadrul ESOP.

Oferind servicii diversificate ca: recrutare si selectie de personal, consultanta in domeniul resurselor umane, planificarea carierei cat si programe de recrutare specifice (BM Tech – IT & inginerie si BM Advisors, centrat pe gasirea celor mai buni candidati in sectorul financiar si juridic), Barnett McCall a reusit sa plaseze candidati pentru posturi cat mai diverse din domeniul farmaceutic, IT, bancar, al productiei, comunicarii si asigurarilor. Clientii companiei sunt nume importante dintre care mentionam aici: Orange, Petrom, Ikea, Nestor & Nestor, IBM, HP si Salamanca. Finisajele de lux, amplasarea in centrul orasului si posibilitatea compartimentarii spatiului au fost criterii decisive, impuse de Barnett McCall, pe care ESOP a reusit sa le indeplineasca in termen de numai 2 luni.


Maria Neda

PR&Media Coordinator, Consultant PR&Media, cu background de jurnalist în presa economică și experiență de consultant în Dezvoltare Urbană.

Postari similare

piata birourilor Bucuresti

Polarizarea pieței închirieri spații de birouri București se intensifică. Doua treimi din cererea nouă se concentrează în Nord

Piața spațiilor de birouri de închiriat din București a demonstrat o reziliență notabilă în Trimestrul 3 (T3) din 2025, fiind marcată de... Read More

cladirea de birouri Casa Mosilor din Bucuresti

ESOP Consulting intermediază vânzarea clădirii Casa Moșilor

ESOP Consulting intermediază vânzarea clădirii Casa Moșilor către Niran Co Products, într-o tranzacție de 3,2 milioane de euro Clădirea Casa Moșilor are... Read More

Vânzarea clădirii CSDA Siriului

Vânzarea clădirii CSDA Siriului – tranzacție intermediată de Esop Consulting

Societatea care deține clădirea de birouri CSDA, situată în zona Aviației din București, a fost vândută către compania Bucur SA. Tranzacția a... Read More

*/?>